Milyen a BME IIT márkájú karóra?

2015. július 22.

A fény viselkedését leíró matematikai algoritmusokat kutatja a BME mérnök-informatikusa, akinek tudományos eredményei óriási előrelépést hozhatnak a valósághű számítógépes grafikai ábrázolásban.

„A számítógépes grafika a számítógép-tudomány egyik legszebb ága, amely összefogja a tényekre és az adatokra összpontosító műszaki tudást, mellette pedig teret ad a kreativitásnak és a művészi érzéknek” – magyarázta Zsolnai Károly, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar mérnök-informatikusa, aki jelenleg a Bécsi Műszaki Egyetem (Technische Universität Wien) PhD-hallgatója és oktatója. A fiatal mérnök a fénysugarak viselkedését szimulálja, és egy olyan algoritmus megalkotásán dolgozik, amely a lehető legjobban írja le a fény, mint elektromágneses hullám viselkedését.

Folytatás