Lányok Napja 2015

2015. március 23.

Több mint 150 középiskolás lányt várunk a BME Lányok napjára. Találkozó az Informatika épület IB 025 teremben 2015. április 23-án 9.00 óráig. (1117 Bp. Magyar tudósok krt. 2.)

A program végén a résztvevők igazolást kapnak!

A Műegyetem 3 kara csatlakozott a 2015. április 23-i Lányok Napja programhoz, melyre a http://lanyoknapja.hu/ oldalon lehet regisztrálni 2015. április 13-ig.

BME regisztráció

A műszaki és természetudományi pályákon alacsony a női hallgatók aránya, ezen próbál változtatni a Nők a tudományban egyesület által hazánkban meghonosított rendezvény, melyhez a BME is csatlakozott.

Közel 20 helyszín várja az érdeklődő középiskolásokat és tanáraikat, a részletes program , sikeres nőket bemutató írások, hasznos tanácsok a felkészüléshez a http://lanyoknapja.vik.bme.hu/ címen olvasható.

Légy bátor és jelentkezz!

Programelőzetes:

ANYAGMOZGATÁSI ÉS LOGISZTIKAI RENDSZEREK TANSZÉK

• A logisztikai a „minden és a semmi” egyben, avagy miért érdemes női szemmel ezt a szakmát választani.

ANYAGTUDOMÁNY És TECHNOLÓGIA TANSZÉK

• Mikrokohászati kézműves foglalkozás,  avagy a hegesztés művészete
  • Az értágítás eszközei mérnöki szemmel. Az értágítás menetének játékos megismertetése

AUTOMATIZÁLÁSI ÉS ALKALMAZOTT INFORMATIKAI TANSZÉK

• A beágyazott álmok világa - Mikrokontroller laboratórium
  • Nincs a szesszel semmi baj, csak nélküle, hejhó - Folyamatirányítás laboratórium
  • Minek dolgozni, ha lehet dolgoztatni? Robotika laboratórium
  • Mitől olyan okos a telefonom? - Mobilszoftverek és alkalmazások
  • Szédült világ - Számítógépes játékprogramok és virtuális valóság
  • Intelligens járművek világaMobil robotok – RobonAUT

ELEKTRONIKAI TECHNOLÓGIA TANSZÉK

• Behálóznak az áramkörök? – Vezetékmintázat kialakítása áramköri alaplemezen
  • Hogyan készül az áramkör? - Felületi szereléstechnológia laboratórium
  • Vizsgálóasztalon az áramkör - Elektronikai "helyszínelők" - Hibaanalitika
    Megnézheted, mi van a mobilod belsejében.
  • Mire jó a nano? Nanotechnológia: kis méret, óriási lehetőségek

ELEKTRONIKUS ESZKÖZÖK TANSZÉKE

• Mikroelektronika és mikrorendszerek – mi minden fér el egy négyzetmilliméteren?

ENERGETIKAI GÉPEK ÉS RENDSZEREK TANSZÉK

• Zöld játékok kísérletek megújuló energiaforrásokkal. Napenergia, szélenergia, hidrogén-fejlesztés

TÁVKÖZLÉSI ÉS MÉDIAINFORMATIKAI TANSZÉK

• Nao robot alkalmazásai Nao tud táncolni, énekelni, tornázni és  nagyon aranyos, beteg gyerekeket segít
  • Emlékszel arra a jelenetre? Mozifilmek informatikai vizsgálata.
  • Mondd ki szépen! Meghallgatlak, s megmondom , hogy vagy. Beszédakusztikai kutatások
  • Csúcs minőség csúcs sebességen! Látványos demo az adatátvitelről

VASÚTI JÁRMŰVEK, REPÜLŐGÉPEK ÉS HAJÓK TANSZÉK

• Szállj fel Ferihegyről! Repülés szimulátor ismertető a Vasúti Járművek, Repülőgépek és Hajók Tanszék Laborban

VILLAMOS ENERGETIKA TANSZÉK

• Villámok közelről. Látogatás a Nagyfeszültségű Laborban
  • Elektromos készülékek a modern háztartásban. Mennyibe kerül egy tálca süti megsütése?

Milyen VIK-es lánynak lenni? video