ICT Global 2023

2023. február 23.

Az előzetes várakozásokat messze felülmúló érdeklődés övezte az ICT Global első eseményét, a Grand Opening Konferenciát, amelyre közel 200-an regisztráltak. Az érdeklődők az infokommunikációs piac aktuális trendjei mellett bepillantást kaphattak abba, hogy hol tartunk a digitális átállással, milyen kihívásokra keresik a választ az üzleti és a kormányzati szektor megbízói oldalon lévő szereplői és ezekre milyen válaszokat kínálnak a megoldásszállítók, illetve hogyan állunk a szakember utánpótlással.

......Évek óta az egyik legforróbb kérdés az infokommunikációs piacon a szakember utánpótlás helyzete, ennek kapcsán dr. Charaf Hassan, a BME VIK dékánja tartott előadást. Bemutatta, hogy mennyien tanulnak ma Magyarországon az informatikai felsőoktatásban és beszélt arról is, hogy milyen kezdeményezések valósultak meg annak érdekében, hogy a képzés minél inkább alkalmazkodjon a piaci igényekhez. Beszélt arról, hogy milyen feltételek mellett tartja hasznosnak az iparral való együttműködést, és megemlítette azt is, hogy a 2018-ban náluk elindult gyakorlatorientált képzés keretében az utolsó évet már egy cégnél töltik a hallgatók, és a gyakorlaton lévők 87 százalékát felvették a vállalatok.

Teljes cikk: https://ictglobal.hu/cimlapsztori/megoldokulcs-mindenkinek-ilyen-volt-a-grand-opening-konferencia/