H-Space 2018

2018. február 26.

Széleskörű érdeklődés mellett zajlott le a 4. H-SPACE űrkonferencia a Műegyetemen. A színvonalas rendezvényen az űrkutatás nemzetközi és hazai szaktekintélyei tartottak előadást.

„Az űrkutatás eredményei átszövik a mindennapjainkat, egyúttal kiemelkedő szerepet játszanak a Műegyetem kutatási és oktatási programjaiban” – hangsúlyozta Józsa János rektor a H-SPACE 2018 nemzetközi konferencia megnyitóján, amelynek ezúttal is a BME „I” épülete adott helyet. Hozzátette: az olyan fogalmak, mint az 5G, az Ipar 4.0, a mesterséges intelligencia (MI) vagy a digitalizáció nemcsak egymással állnak nagyon erős kapcsolatban, hanem az űrkutatási, űripari eredményekkel is. Megerősítette, hogy az intézmény karokon átívelő űrkutatási műhelye, a BME Űrfórum továbbra is elkötelezett támogatója lesz a hazai űrtudománynak és innovációnak.

teljes cikk