EIT Digital 2017

2017. április 7.

Az EIT Digital az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) egyik Tudás- és Innovációs Közössége (KIC), melynek tagja több mint 130 ismert és elismert európai nagyvállalat, KKV, start-up, egyetem és kutatóintézet. A szervezet egyik legfontosabb célja az egyetemi hallgatók, kutatók, és az ipari valamint az üzleti szféra képviselői közötti szoros kapcsolatok kiépítése, az innovatív gondolkodásmód és vállalkozói szellem fejlesztésének segítségével. Budapest idén januárban lett az EIT Digital teljes jogú tagja, a résztvevő magyar szervezetek pedig, a BME mellett, az ELTE, az Ericsson, a Magyar Telekom, az Evopro, az OTP, az MTA-SZTAKI és az E-Group.

Az EIT Digital minden évben egy 3 napos rendezvényen mutatja be a külvilág és a partner intézmények számára a tavalyi évben elért eredményeket, illetve a következő periódusra kitűzött céljait; idén ez a rendezvény Brüsszelben volt,2017 márciusában.. Az eseményen a BME-t képviselte 6 olyan doktorandusz hallgató is (a képen jobbról balra Vass Balázs, Pelle István, Barta Gergő, Megyesi Péter, Kalmár András, és Kundra László), akik részt vesznek az EIT Digital doktori programjában, melynek kiemelt célja megismertetni a hallgatókkal a tudományos kutatás innovációs és vállalkozásfejlesztési lehetőségeit. Mellettük látható Jereb László és Vida Rolland, akik a BME részvételének a koordinálását végzik az EIT Digital különböző programjaiban.

További részletek a szervezet honlapján olvashatók: www.eitdigital.eu