BME Évnyitó ünnepség 2016

2016. szeptember 2.

Józsa János rektor felkérésére Habsburg György nyitotta meg a BME 235. tanévét a nemzetgazdasági miniszter mellett kormánybiztos, akadémiai, ipari, fővárosi és szakmai vezetők jelenlétében.

„A Műegyetem a hazai műszaki felsőoktatás zászlóshajója, élen jár kutatásban, fejlesztésben és innovációban, itthon és külföldön egyaránt. Jelentős hozzájárulásokat tett a magyar ipar fejlődéséhez, és erre törekszik a jövőben is, számítva az idén első műegyetemi évüket kezdők alkotó erejére is” – e gondolatokkal köszöntötte a frissen felvetteket a BME rektora. Józsa János akadémikus az Egyetem kitüntetettjeit sorolva emlékeztetett 19 olimpiai aranyérmesünkre, kiemelkedő teljesítményt nyújtó végzettjeinkre, illetve hallgatóinkra, valamint évről-évre növekvő számú akadémikusunkra és Széchenyi-díjasunkra. Szólt a BME nemzetközi kutatási kapcsolatainak erősödéséről és az oktatás nemzetköziesedéséről, majd bejelentette, hogy a Tudomány Határok Nélkül elnevezésű brazil ösztöndíjprogram befejeződését követően más keretek között folytatódik az együttműködés. Szándéknyilatkozatot írt alá a Műegyetem képviseletében Brazília és egyben a dél-amerikai kontinens legnagyobb egyetemével. A dokumentum hallgatók cseréjére és közös kutatásokra is kiterjed.

Teljes cikk a bme.hu oldalon