Remek szereplés nemzetközi hackerversenyen

2014. április 17.

A !SpamAndHex csapat újabb sikere: 17. helyezés a PlaidCTF versenyen

A CrySyS Student Core tagjaiból álló !SpamAndHex hallgatói hacker csapat részt vett a 48 órás PlaidCTF (www.plaidctf.com) versenyen, melyet április 11-12-én rendezett a Carnegie Mellon egyetem PPP csapata. A
CrySyS labor !SpamAndHex csapata a 17. helyezést érte el a versenyen induló 1100 regisztrált csapat közül!

A csapat tagjai, Bali Dániel, Ács-Kurucz Gábor, Badics Alex, Szarka Gábor, Molnár Gábor, Koczka Tamás, Zsoldos Tamás és Kamarás Roland itthonról, az Internete keresztül játszottak. A CTF versenyekre jellemzően vegyes feladatokat kellett megoldaniuk, ahol próbára tehették tudásukat kriptográfiai algoritmusok feltörése, webes rendszerekbe való bejutás, szoftverhibák kihasználása, és obfuszkált programok visszafejtése területén.

A !SpamAndHex csapat az év során számos kisebb CTF versenyen is szerepelt, és azok eredményeit, illetve a mostani PlaidCTF eredményt összesítve, jelenleg a nemzetközi ranglista 17. helyén áll

Gratulálunk a csapatnak!