Megjelent a QS 2024 rangsor

2024. április 11.

Több szakterületi rangsorban is kategóriát lépett előre a BME és hazánkban egyedülállóan a mérnöki, természettudományos és gazdasági szakterületen is a világ legjobb egyetemei között szerepel.

A brit QS (Quacquarelli Symonds) április 10-én publikált 2024-es tudományterületi világrangsorában a mérnöki tudományok területén egyedüli magyar felsőoktatási intézményként került fel a BME a világranglista 243. helyét megszerezve. A természettudomány tágabb szakterületen a BME a tavalyi 401-450. helyről idén a 377. helyrelépett előre.

A Műegyetem idén első ízben két új rangsorba is bekerült, ezek a társadalomtudományok és menedzsment (501–550.) és a környezettudományok (510-520.) rangsor, ezzel a BME már három tágabb és tizenkét szűkebb szakterületi listán is helyezést ért el.

Kiválóan szerepelnek a BME műszaki képzései a QS szűkebb, szakterületi rangsoraiban is. Mind az öt, a BME által oktatott mérnöki szakterületen a legjobb, vagy egyedüli magyar egyetemként rangsorolták a BME-t.

Négy szűkebb szakterületi rangsorban kategóriát lépett előre a tavalyi helyezéséhez képest, így a legjobb 200 intézmény között szerepel az építőmérnöki és szerkezetmérnök250-ben villamosmérnöki300-ban a számítástudományi és információs rendszerek, és 350-ben a fizika-csillagászat szakterületen, megelőzve az ELTE fizikus képzését.