Pályázati felhívás
a Nokia Bell Labs IMSc ösztöndíj elnyerésére
2022 ősz
A Nokia Bell Labs küldetésének tekinti, hogy támogassa a magasan képzett, világszínvonalú szaktudással rendelkező szakemberek egyetemi képzését. Ennek elősegítésére pályázatot hirdet a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar IMSc programjában részt vevő azon hallgatók részére, akik érdeklődési/kutatási területe, önálló laboratórium keretében végzett tevékenysége egybeesik az alábbi területekkel:
- Infokommunikációs hálózatok
- Felhőszámítás, virtualizáció
- Gépi tanulás/Mesterséges Intelligencia
- Analitika, adattudomány
Az ösztöndíjat elnyert pályázók választott területükön való szakmai fejlődését a Nokia Bell Labs személyi mentorokkal segíti: kéthetente konzultáció a Nokia Bell Labs releváns szakembereivel, vezető kutatóival, technológiai ismeretek megszerzése, laboratóriumi infrastruktúra használata, stb.
A pályázaton elnyerhető ösztöndíj összege 125.000 Ft / hónap, időtartama maximum két év (félévenkénti felülbírálással, lásd lentebb).
Pályázati feltételek:
- pályázatot nyújthat be a BME VIK villamosmérnöki és mérnökinformatikus képzésben legalább 6 szemesztert/180 kreditet teljesítő hallgató, aki részt vesz az IMSc programban
- a pályázathoz csatolni szükséges (angol nyelven)
- szakmai életrajz, mely tartalmazza a legutóbbi két félév tanulmányi eredményét és az ezen félévekben megszerzett IMSc pontok számát
- motivációs levél, ami tartalmazza az érdeklődési terület kapcsolódását a kiíró által meghatározott tématerületekhez (max. 2 oldal)
A pályázat elbírálása:
Az ösztöndíjprogramban való részvétel további feltétele a sikeres szakmai interjú.
A pályázatokat a BME VIK és a Nokia Bell Labs szakemberei értékelik ki és közösen döntenek a nyertesekről, 2022. november 15-ig.
Az ösztöndíj az IMSc tanulmányok befejezéséig szól, félévenkénti, a vizsgaidőszakot követő két héten belüli felülvizsgálattal. Az ösztöndíj megmaradásához minden tanulmányi félév elején a következő kritériumokat kell teljesíteni:
- IMSc tanulmányok folytatása (program feltételeinek teljesítése)
- sikeres féléves szakmai beszámoló a BME és Bell Labs szakembereinek
- a mentorok (egyetemi és Bell Labs) általi pozitív értékelés a végzett munkáról és előmenetelről, amit a rendszeres, kéthetente tartott szakmai konzultációk alapján állítanak ki
- tanulmányi eredmények (TDK, tudományos eredmények mint pozitív faktorok)
A pályázat beadása:
A pályázatot elektronikus formában ezen a címen kell feltölteni:
https://forms.office.com/r/eGcg05SJDD
Beadási határidő: 2022. október 15.