Magas rangú elismerések a kar munkatársai részére

2022. augusztus 19.

Kimagasló szakmai munkája elismeréseként a Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetésben részesült:

Vajta László villamosmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának volt dékánja, Irányítástechnika és Informatika Tanszékének volt egyetemi docense, nyugalmazott címzetes egyetemi tanára, a korszerű képfeldolgozási eljárások alkalmazásközpontú kutatása, illetve a haladó szemléletű innovációk hazai felsőoktatásba történő bevezetése terén elért eredményei, valamint példaadó tehetséggondozói és intézményvezetői tevékenysége elismeréseként.

Do Van Tien villamosmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszékének egyetemi tanára, az infokommunikációs hálózatok és rendszerek területén folytatott, nemzetközileg is elismert kutató-, fejlesztő- és innovációs munkája, valamint iskolateremtő tevékenysége elismeréseként.

Magyar Érdemrend lovagkereszt kitüntetés vehette át:

Tevesz Gábor villamosmérnök, folyamatirányítási szakmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának dékáni megbízottja, az Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének nyugalmazott címzetes egyetemi tanára, több évtizedes, kiemelkedő oktatói munkája, valamint az oktatás koordinálása és a RobonAUT hallgatói verseny irányítása kapcsán végzett tevékenysége elismeréseként.