Gratulálunk!

2024. február 1.

A BME a legsikeresebb pályázó intézmény a Kooperatív Doktori Program legújabb felhívásán. A támogatási keret csaknem negyedét műegyetemi fiatalok nyerték el.

Összesen több mint 4 milliárd forint ösztöndíjtámogatásban részesül 17 hazai egyetem 150 pályázója a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapjából (NKFI Alap). A pályázó egyetemek közül a BME magasan a legsikeresebb: 36 ifjú, piacorientált kutató-fejlesztői munkát végző szakember pályamunkáját választották ki. A műegyetemi ösztöndíjasok, témavezetőik és vállalati szakértőik, illetve a fiatalok doktori iskolái összesen 995.640.000 forint támogatásban részesülnek, ami a rendelkezésre álló keret közel negyede.

A teljes nevén Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj (KDP) jelentős támogatási forrást biztosít a vállalati együttműködésben, doktori képzés keretében folytatott kutatásokhoz. Közel 90 százalékban a kibővített STEM, magyarul az MTMI+ (matematikai, természettudományi, műszaki, informatikai, agrártudományi, orvos- és egészségtudományi és művészeti) területeken tanulókat támogatja. A program az ipari és technológiai ágazatok igényeire épülő tudományos karrierépítésre ösztönzi azokat az ifjú szakembereket, akik doktori hallgatói státuszuk mellett és a felsőoktatási doktori iskolák intézményes keretei között részt vesznek a vállalatok kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységében, az eredmények társadalmi, gazdasági hasznosításában, ezzel is elősegítve Magyarország innovációs versenyképességének növelését.

A KDP 2023 pákyázaton 10 VIK hallgató nyert támogatást:

Tóth-Katona Tamás Teljesítményelektronikai átalakítóról táplált villamos hajtások modell alapú szabályozási stratégiájának vizsgálata
Varnyú Dóra Tomográfiás rekonstrukció javítása GPU-n, analitikus és deep learning módszerekkel
Czermann Márton Kvantum-kommunikációs technológiák alkalmazása modern infokommunikációs hálózatokban
Balogh Marcell Robot agilitás mérése Ipar 4.0-ban
Jászberényi Áron István Energiatakarékosság LPWA hálózatoktól URLLC hálózatokig
Hegedűs Csaba Miklós Az ellátási láncok szereplőinek együttműködése ipari IoT keretrendszerek támogatásával
Németh Marcell Idősoranalízis mélytanuló módszerek felhasználásával
Békési Gergő Bendegúz Korszerű mesterséges intelligencia alapú rendszerek területspecifikus fejlődési lehetőségeinek vizsgálata
Maller Levente Márk Peremhálózati számítástechnikán alapuló szolgáltatások speciális 5G/6G felhőtechnológiáinak optimalizációja
Molnár Márton Intelligent Survivable Communication Networks

Teljes cikk: https://www.bme.hu/hirek/20240201/Egymilliard_forint_tamogatast_kapnak_a_muegyetemi_PhD_hallgatok_projektjei