Mobilnet II. pályázat eredményhirdetése és kiállítás

2009. február 21.

Mobilnet II pályázat és kiállítás

Lezárult� a T-Mobile, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem és a Magyar Képzőművészeti Egyetem közös MobilNet II. pályázata.

A BME diákjai szép számban vettek részt a pályázaton, sok érdekes ötletet értékelhetett a zsűri. Az egyéni kategóriában a BME részéről két pályamunkát részesítettek díjazásban, míg a három felsőoktatási intézmény számára közösen meghirdetett csoportos kategóriában három pályázatot díjaztak. A csoportos kategória mindhárom nyertes csapatának munkájában részt vettek BME-s hallgatók.

A BME egyéni kategória nyertesei:

1. Berke András IV. évfolyamos VIK-hallgató (AndroidGuard - mozgásérzékelő és riasztó rendszer mobil platformon)

2. Pável Áron V. évfolyamos GPK hallgató (SMS-küldés Braille-írás segítségével)

A csoportos kategória első három helyezettje:

1. Blázovics László (BME, műszaki informatika V. évfolyam) – Philipp Helga (MKE, Intermédia IV. évfolyam) (Mobling – lottójáték)

2. Engedy István (BME, VIK V. évfolyam) – Szarvas Attila (BCE, Nemzetközi tanulmányok III. évfolyam) (GeoSight - helyalapú élő videoközvetítés

3.� Tusnádi Péter (BME, Műszaki informatika V. évfolyam) – Fodor Péter (BME, Műszaki informatika V. évfolyam) – Mátyás Miklós (BCE ) (WalkBlog - multimédiás kereső és blogger alkalmazáscsomag mobiltelefonokra és szerverekre)

A MobilNet II. pályázat összes nyertes munkáját megtekintheti a nagyközönség egy kiállítás keretében a Magyar Képzőművészeti Egyetemen. A kiállítás megnyitója az ünnepélyes díjátadóval együtt, február 26-án lesz. A kiállítás február 26-tól március 3-ig lesz látogatható.