Kiemelkedő BME siker az OTDK műszaki szekciójában

2015. március 31.

Taroltak a Műegyetem hallgatói a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Műszaki Tudományi Szekciójában.

A BME hallgatói a tudományterület 55 alszekciójából 33-ban első helyezést, 31-ben második helyezést, 23-ban pedig harmadik helyezést értek el. BME-s hallgatók által írt további 28 dolgozatot pedig különdíjjal jutalmaztak a március 25-27. között rendezett Műszaki Tudományi Szekcióban.

A szekcióban 24 hazai és határon túli felsőoktatási intézmény 558 befogadott dolgozatát bemutató hallgató vett részt, mindegyikük az Óbudai Egyetemen mutatta be prezentációját. A 270 díjazott dolgozatból 115-öt készítettek BME-sek.

A műszaki tudományterületi szekció nyolc alszekciójában mindhárom helyezést és a különdíja(ka)t is a Műegyetem hallgatói szerezték meg, két alszekcióban pedig az összes dobogós helyezett BME-s hallgató lett.

BME összegzés

Eredmények

A Magyar Elektrotechnikai Egyesület kiemelt különdíját kapták:

Takács Borbála: Háztartási méretű fotovoltaikus termelés értékelése

Fazekas Tibor: Az adathiány kezelése az öregedő villamosenergia-rendszer élettartam analízise során

Mayer Martin János: Napelemek termelés előrejelzésének pontosítása

A Pro Scientia Aranyérmesek Társasága kiemelt különdíját kapta:

Mayer Martin János: Napelemek termelés előrejelzésének pontosítása

Gratulálunk!