Villamoskari oktatók elismerése a nemzeti ünnep alkalmából

2015. március 16.

A 2015. március 15-i nemzeti ünnep alkalmából

Széchenyi-díjban részesült:

Bánfalvi Antal, a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszékének tudományos munkatársa az űrkutatás világtörténetében egyedülálló magyar mérnöki teljesítmény, az Európai Űrügynökség Rosetta űrszondája leszállóegységén megépült műszerek elkészítésekor végzett kiemelkedő munkája elismeréseként. A díjat a BME Űrkutató Csoportjának tagja megosztva kapta (kutatótársai: Apáthy István Állami-díjas villamosmérnök, az MTA Energiatudományi Kutatóközpontjának külső műszaki szakértője, valamint Balázs András, az MTA Wigner Fizikai Kutatóközpontjának tudományos munkatársa),

Magyar Érdemrend Középkereszt polgári tagozat elismerésben részesült

Benkó Sándor Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas előadóművész, a Benkó Dixieland Band együttes vezetője, a Magyar Mérnökakadémia tiszteletbeli tagja, a BME nyugalmazott adjunktusa emblematikus jazz-zenekarával elért hazai és nemzetközi sikerei, jelentős előadó-művészi pályafutása, valamint a műszaki tudományok területén elért eredményei és pedagógiai tevékenysége elismeréseként kapta a kitüntetést. A BME egykori hallgatója, oktatója, aranydiplomás villamosmérnök szerint „a magyar mérnök fogalom a világban”. Benkó Sándor az együttes tavaly májusi műegyetemi koncertje előtt adott interjút a bme.hu-nak, amelyben kifejtette: „Mindarra, amit mi tanítunk a Műegyetemen, a társadalomnak mindig és egyre inkább szüksége lesz. Egyre több energiát termelünk, fogyasztunk, átalakítunk, szervezünk, irányítunk, ehhez egyre átfogóbb tudás kell, és ezt a BME-n ma is meg lehet szerezni.”

További BME elismerések a bme.hu oldalon