Tanulmányi versenyek 2014

2014. november 7.

Öt tantárgyból hirdet tanulmányi versenyt a kar, melyen jó teljesítményért pénzjutalom, tanulmányi kedvezmények járnak.

Fizika I,II 2014. november 24. 12.00-tól EIA

Mikroelektronika és elektronikai technológia 2014. november 27. 10.15 QB F13

Infokommunikáció 2014. november 28. 9.15 QA F15

Jelek és rendszerek 2014. november 28. 10.15 IE 220

Elektrotechnika 2014. november 28. 14.00 E 404

Vágj bele, ne habozz!

Mintapéldák és részletek

Kedvezmények, tantárgyi beszámítás:

• Minden verseny minden kategóriája 1., 2., 3. díjat hirdet meg, rendre 25 000,-Ft, 20 000,-Ft és 15 000,-Ft pénzjutalommal. Emellett valamennyi érdemi eredményt beadó résztvevő egy jelképes meglepetést kap az eredményhirdetésen.
  • Az első három helyezett eredményét figyelembe vesszük a következő féléves KBME ösztöndíjak, Köztársasági ösztöndíjak pályázatainak értékelésekor.
  • A Versenyeredmény tantárgyi beszámítása:
    • Fizika I., II. verseny: mentesül a félév végi vizsga alól (jeles eredmény beszámításával) az a hallgató, aki az aktuális tárgyat hallgatja ebben a félévben és a versenyen helyezést ér el. (Természetesen az aláírás feltételeinek betartása mellett.)
    • Mikroelektronika és elektronikai technológia verseny: Mikroelektronikából JELES a B feladatcsoport legalább 70%-os megoldásáért. A technológiai tematikához tartozó feladatok legalább 70%-os eredménye esetén vizsgamentesség az Elektronikai Technológia tárgyból.
    • Infokommunikáció verseny: A tárgyat hallgatók számára a sikeres szereplés a vizsgán elért eredménybe is beleszámít, a versenyen helyezést elértek megajánlott jelesben részesülnek (természetesen az aláírás feltételeinek betartása mellett).
    • Jelek és rendszerek verseny: Az elért helyezések a Tanszékre történő demonstrátori jelentkezés során előnyt jelentenek.
      • Elektrotechnika verseny: zárthelyi dolgozatok eredményéhez 15% pluszpontszám