2014. február 8.

M E G H Í V Ó

2014. február 13.

A BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar és a Magyar Asztronautikai Társaság a Masat-1 műhold második születésnapja alkalmából

„Műegyetemi fiatalok az űrben”

címmel rendezvényt szervez a Műegyetemen 2014. február 13-án, amelyen minden érdeklődőt szeretettel várnak.

14.30-kor – amennyiben az időjárás engedi – rádióamatőrök felbocsátanak egy héliumos ballonra helyezett jeladót a BME I épülete elől, amely a „Happy Birthday Masat-1" üzenetet fogja sugározni.

A 15.00-kor kezdődő előadásokon többek között szó lesz a Masat-1 műhold elmúlt éves eredményeiről, az Európai Űrügynökség által meghirdetett rakéta- és ballonkísérletek műegyetemi sikereiről, valamint a műholdas adatok kutatási és gyakorlati alkalmazásairól.

A Műegyetem hallgatói és fiatal kutatói nem csak szóbeli előadásokat tartanak, hanem 16.30-17.30 között poszterek segítségével, kötetlen beszélgetésen is beszámolnak érdekes eredményeikről.

A BME I épületében ezen a napon reggel 10-től megtekinthető lesz a Magyar Asztronautikai Társaság „Világűr emberközelben” című kiállítása, valamint bemutatásra kerülnek a Masat-1 műholddal kapcsolatos relikviák is.

Időpont és helyszín:

2014. február 13., csütörtök, 15.00-18.00,  BME I. épület, I.B.025.

(1117 Budapest, Magyar tudósok krt. 2.)

A rendezvényen való részvételhez kérjük, regisztráljon az alábbi oldalon:

P R O G RA M

2014. február 13., BME Informatika épület

14:30: Ballon engedése a Masat-1 születésnapjának a tiszteletére az I épület elől

15:00-16:30: Előadások (I.B.025.)

Levezető elnök: Bacsárdi László, a Magyar Asztronautikai Társaság főtitkára

Megnyitó Kovács Kálmán, a BME EIT igazgatója

Köszöntő Solymosi János, a Magyar Asztronautikai Társaság elnöke

A Masat-1 elmúlt egy éve (Dudás Levente, BME VIK)

Masat-1 hatása és jövőképe (Horváth Gyula, BME VIK)

Űrbiológia a felhők fölött (Grósz Veronika, BME VIK)

Mit csinál a Gekko egy rakétán? (Lőrinczi Ottó Botond, BME VIK)

GPS, a műholdas helymeghatározás eszköze és egyéb széleskörű alkalmazásai (Tuchband Tamás, BME ÉMK)

Műholdakkal az olvadó antarktiszi jég nyomában (Kiss Annamária, BME ÉMK)

Számítógépes pályatervezés a Naprendszerben (Varga Gábor, BME GPK)

Poszter-előadások egy percben (felkért poszter-előadók rövid ismertetője)

Zárszó: Vajta László, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar dékánja

16:30: Masat-1 relikviák bemutatása  (I épület, aula)

16:40-17:30: Poszter-előadások és kötetlen beszélgetés (I épület, aula)

• Kvantum alapú kulcsszétosztás a műholdas kommunikációban (Galambos Máté, BME TTK)
  • Szenzorok nyomkövetése idegen égitesteken (Szeile Aliz, BME VIK)
  • Sugárzásmérés ballonon, rakétán és műholdon hallgatói csapatban (Zábori Balázs, BME TTK)
  • Beágyazott repülőgép szoftverek modellvezérelt fejlesztése (Horváth Ákos, BME VIK)
  • Mobiltelefon szabadesésének befolyásolása a rezgőfunkció megfelelő szabályozásával (Bencsik László, BME GPK)

(A poszter-előadások száma még bővül.)

10:00-17:30: Kiállítás: a Magyar Asztronautikai Társaság „Világűr emberközelben” című poszter-kiállítása és műegyetemi kutatások bemutatása

A rendezvény helyszíne a BME Informatika épület (1117 Budapest, Magyar tudósok krt. 2.).