Kutatóegyetemi mérföldköveink 2012. június 21. csütörtök 9.30 - 17.30.

2012. május 31.

Nagy tisztelettel hívjuk és várjuk a

Kutatóegyetemi mérföldköveink 2012

Kutatás-fejlesztés, technológia- és tudástranszfer a Műegyetemen

című rendezvényünkre, melyet

2012. június 21-én, csütörtök 9.30 órai kezdettel

a BME Lágymányosi IQ campus területén tartunk.

(1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 2. I és Q épület)

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) TÁMOP pályázati támogatásokkal kutatóegyetemi és tudástranszfer programokat kezdeményezett azzal a céllal, hogy az ennek keretében megvalósuló szakmai összefogás az egész Egyetemet újrapozícionálja hallgatói, oktatói, partnerei, és mindazok számára, akik szolgáltatásait igénybe kívánják venni.

Mindkét program „A jövő Műegyeteme” megújulási stratégia része. A kutatóegyetemi pályára állítás fontos eszköze volt kutatási stratégia kidolgozása öt kiemelt témában, valamint a jövő Műegyetemének működését jellemző fontosabb humán és infrastrukturális fejlesztési irányok kijelölése. A technológia- és tudástranszfer területén fő célként szellemi értékeink védelmét és hasznosításuk segítését célzó működési formák kialakítását fogalmaztuk meg. Konferenciánkon az elmúlt két év során megtett útról, és annak eredményeiről szeretnénk számot adni.

PROGRAMELŐZETES

Kutatóegyetemi blokk

� 9.30 – 11.00 Plenáris ülés az eredményekről, a jövőképről, a mérnöki tudásról

11.30 – 13.00 Szekcióülések az öt kiemelt kutatási terület eredményeiről

Sajtótájékoztató, ebédszünet

Technológia- és Tudástranszfer blokk

14.00 – 15.30� Szakmai előadások a technológia- és tudástranszfer műegyetemi modelljéről

16.00 – 17.30 Befektetői kerekasztal a szellemi eszközök hasznosításának lehetőségeiről

A részletes programot és a regisztrációs lehetőséget a következő oldalon olvashatja.

Nagy megtiszteltetés lenne számunkra, ha Ön is részt venne rendezvényünkön! Jelentkezését a www.kutatas.bme.hu oldalon, esetleges kérdéseit a kutatas@mail.bme.hu címen várjuk.

Mielőbbi pozitív válaszát várva, tisztelettel

Budapest, 2012. május 30.

Péceli Gábor