Digitalizáció, mesterséges intelligencia és adatkorszak műhely

2023. április 18.

Az MNB-BME együttműködés keretében működő Digitalizáció, mesterséges intelligencia és adatkorszak műhelyben folyó munkáról beszélgettünk Szakadát Istvánnal és Magyar Gáborral.

Forrás: bme.hu

A 2019 óta működő Digitalizáció, mesterséges intelligencia és adatkorszak műhely célja, hogy kutassa az új technológiák gazdasági és társadalmi hatásait, a digitális transzformáció és a gazdasági verseny összefüggéseit és megállapítsa, hogy hol és milyen lehetőségek rejlenek ebben a pénzügyi világ számára. A műhely kutatási repertoárjában megjelennek a pénzügyi világ digitális fejlődését egyre inkább meghatározó területek, mint a FinTech, vagy a digitális jegybankpénz, valamint a fejlődés szempontjából kiemelt technológiák is, mint a blockchain, vagy akár a mesterséges intelligencia. Az eddigi tapasztalatokról, a most folyó munkáról és a jövő terveiről beszélgettünk Szakadát Istvánnal, a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Szociológiai és Kommunikációs Tanszékének egyetemi docensével és Magyar Gáborral, a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Távközlési és Médiainformatikai Tanszékének egyetemi docensével, a Digi műhely kutatóival.

Teljes cikk