AI és AUT Expo 2023

2023. február 20.

A VIK kutatói is bemutatkoztak az AI/AUT Expon, melynek a Vasúttörténeti Park adott otthont 2023. február 14-15-én.

Plenáris előadást a BME képviseletében Levendovszky János rektorhelyettes tartott "University roles in AI ecosystems" címmel

A VIK az alábbi témákban mutatta be eredményeit az érdeklődőknek:

* Szemenyei Márton: “Real-time működő objektumdetektálás/követés”
* Gyires-Tóth Bálint: "Emberi agykéreg 3D szegmentációja gráf neurális hálózatokkal"
* Gyires-Tóth Bálint: "Mesterséges intelligencia - interakciók - beszédtechnológia"
* Ekler Péter: HOLOLENS alkalmazások
* Nagy Ákos: Távvezetés (remote driving)

Az AI expó programján szakmai előadások is szerepeltek, több csoportunk is kapott lehetőséget az előadásra:
* Bruncsics Bence: Designing multivalent protein-protein interactions for pharmaceutical research
* Németh Géza: Neural speech technologies
* Bogár Richárd: Vision-based Localization with Deep Neural Networks