MVSim a Nature Communications-ben - az elmúlt 5 év legrangosabb kari publikációja

2022. szeptember 16.

Összefoglaló:

MVsim: egy elérhető, molekulatervezésre alkalmas interaktív eszköz, amely képes a multivalens molekulák kötődésének modellezésére, tervezésére és kötődési adatok illesztésére, a kötőhely-pozíciók valószínűségi sűrűségfüggvényének becslésével.

A kutatás 2016-ban, a Minnesota-i Egyetemen (UMN), a Casim A. Sarkar által vezetett Molekuláris Sejtmodellezési Laboratóriumban indult. A lehetőséget egy, a BME és a UMN közötti áthallgatást segítő ösztöndíj biztosította, amely egy szemeszterre nyújtott lehetőséget tanulmányok és kutatás folytatására. A munka a Minnesotában töltött szemesztert követően a a Méréstechnikai és Információs Rendszerek tanszék Computational Biomedicine (ComBine) laboratóriumában folytatott Ph.D. kutatás részeként folytatódott. A kutatás koncepcióját 2019-ben „Mechanisms of noncanonical binding dynamics in multivalent protein–protein interactions” címen publikáltuk a nívós Proceedings of the National Academy of Sciences folyóiratban. A gyakorlati felhasználást és az elérhető modellezést segítő programot a  közelmúltban megjelent „MVsim is a toolset for quantifying and designing multivalent interactions” című Nature Communications folyóiratcikkben publikálták Bruncsics Bence PhD hallgató (VIK MIT) és szerzőtársai.

További részletek