Újbuda hallgatói innovációs verseny 2022

2022. április 20.

Simon Vilmos az egyetemi honlapnak adott interjúban beszámolt arról is, hogy a Műegyetem is nagy hangsúlyt fektet a hallgatók innovációra, alkotásra ösztönzésére. Több egyetemi szintű programot is megvalósít az intézmény, amelyek mellett az oktatói inspirációra és példamutatásra is felhívta a figyelmet. „Olyan hiteles tanárokra van szükség, akik maguk is nyitottak az innovációra és a kreatív megoldásokra. Szerencsés vagyok, amiért egykoron hallgatóként voltak olyan inspiratív mentoraim, akikkel sikerre is vittük az akkori startup cégünket. Ebben a sikerben komoly szerepe volt a mentoraink által mutatott példának. Oktatóként mindig szem előtt kell tartani azt is, hogy egy egyetem diáksága is annyira lesz innovatív, mint amennyire a tanárai, a szakmai közössége.

Teljes cikk