Best Student Paper Award a VET hallgatójának

2021. szeptember 28.

Best Student Paper Award elismerés Rácz Levente hallgatónknak

Rácz Levente PhD hallgatónk cikkét Best Student Paper Award elismerésben részesítette a 8th International Conference on Power and Energy Systems Engineering konferencia szervezőbizottsága. Gratulálunk!

A dinamikus távvezeték terhelhetőség (DLR) témakörében készült „A risk-based, distributed sensor installation concept for high voltage grid monitoring” című cikk központi témája az, hogy feltárja, mely távvezetéki szakaszokat kell szenzorosan megfigyelni egy megbízható DLR rendszer kiépítése során.

A kutatómunka az Európai Unió Horizon 2020 programja által támogatott FARCROSS projekt keretein belül folyt. A projekt célja a villamosenergia-rendszer szereplői közötti magasabb szintű együttműködés biztosítása, valamint a határkeresztező villamosenergia-áramlások elősegítése innovatív megoldások segítségével.