MAVIR ösztöndíjak a BME VIK hallgatói és kutatói részére

2021. szeptember 17.

A színvonalas mérnökképzés és az innovatív technológiák fejlesztésének támogatására újabb négyéves, 40 millió forint értékű támogatási keretet biztosít a Mavir a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) hallgatói és kutatói számára. A társaság közleményében Biczók András, a Mavir elnök-vezérigazgatója azt hangsúlyozta, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán tanuló hallgatók tanulmányi és kutató munkájának támogatása ösztöndíjakkal elősegíti a mérnökképzést és az egyre szűkülő szakmai utánpótlás biztosítását.

Az előző, 2017-2020-as támogatási ciklus hallgatói ösztöndíjprogramjában 36 hallgató vett részt, közülük kilencen, több szemeszteren keresztül is folytatták kutatásaikat. Többen részt vettek a Mavir gyakornoki programjában, vagy a Mavirnál, illetve valamelyik leányvállalatánál helyezkedtek el.