"Technológia és tudástranszfer mechanizmusok fenntartható mûködése a BME-n" c. open space workshop

2011. június 15.

2011. június 20. Hétfő, 9:30 - –17:00

Helyszín: K épület Díszterem

Az egyetem 2008-ban nyert TÁMOP pályázatot, amely lehetőséget adott, hogy elindítsa saját technológiatranszfer szolgáltatásait és hatékonyabbá tegye szellemi termékeinek hasznosítását. A „Tudáshasznosulást, tudástranszfert segítő eszköz- és feltételrendszer kialakítása, fejlesztése” pályázat célkitűzéseihez csatlakozva, szeretnénk a segítségetekkel megválaszolni az alábbi és hasonló kérdéseket:

• Hogyan lehetne hatékonyabban hasznosítani az Egyetem kutatási és technológiai eredményeit?

• Mit tehet az Egyetem a tehetséges munkatársak idevonzása és hosszú távú megtartása érdekében?

• Hogyan erősíthető a horizontális kutatói és szakmai együttműködés a tanszékek és kutatócsoportok között?

A közös gondolkodáshoz egy új megközelítést, az Open Space módszertant választottuk. A módszertan lehetőséget ad arra, hogy mindenki behozza saját ötleteit, javaslatait és kérdéseit és ez által hozzájáruljon a megoldások megtalálásához. A nap végére szeretnénk elérni, hogy a résztvevők által meghatározott témákban megfelelő és mindenki számára elfogadható akcióterveket fogalmazzunk meg, melyekre támaszkodva megkezdhetjük az új kutatási, fejlesztési és innovációs folyamatok felépítését.

Ha

• úgy gondolod Neked is vannak hasznos ötleteid és javaslataid,
  • szeretnéd társaid körében keresni a megoldásokat,
  • szeretnél találkozni régi ismerőseiddel vagy új kapcsolatokat szeretnél építeni,
  • társakat keresel akcióid végrehajtásához,
  • szeretnél tanulni és többet megtudni az egyetem K+F+I tevékenységéről,
  • része szeretnél lenni az értékalkotó változásnak,

akkor csatlakozz Te is a résztvevőkhöz és regisztrálj.

Csak annyi a feladatod, hogy pontosan érkezz, (lehetőség szerint) a workshop teljes időtartama alatt jelen légy és egy napig a feladatra hangolva velünk közösen gondolkodj.