Értékes diplomát szeretnél?

2021. január 7.

A BME VIK-en a papír mellé olyan tudás jár, amivel biztosan nem lesz gondod a munkaerőpiacon való elhelyezkedéssel.

Továbbra is hatalmas az igény informatikai és elektronikai szakemberekre, külföldön és hazánkban egyaránt. Az IT szektorban nem nehéz elhelyezkedni és olyan fizetésért dolgozni, amiből kényelmesen, kompromisszumok nélkül élhetünk, ráadásul olyan tapasztalatokat szerezhetünk, melyekkel könnyedén helytállhatunk, bármerre is sodorjon minket az élet.

Persze nem lehet egy érettségivel beállítani, és azt mondani, hogy te már mindent tudsz: az egyetemi képzés nagyon fontos ahhoz, hogy versenyképes, naprakész tudással, és kellő szakmai alázattal lépj a munkaerőpiacra. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara (BME VIK) rendre előkelő helyen szerepel a felsőoktatási rangsorokon, az itt diplomát szerző hallgatók iránt már egyetemi éveik alatt kapkodnak a cégek, és alapdiplomával 500-600 ezer forintos, míg mesterdiplomával több mint 700 ezer forintos kezdő fizetésre is számíthatnak. A kötelező alapozás mellett a VR, az AR, az MI, a kvantuminformatika és a dolgok internetével beszőtt Ipar 4.0 is jelen van az oktatásban. Fontos az is, hogy nem csak aktuális technológiai trendeket sajátíthatsz el, de képes leszel arra, hogy a fejlődő világban megtanulj tanulni, és a jövő megoldásainak elsajátítására is felkészítsd magad.