Felsõoktatási ösztöndíj lehetõség roma hallgatók részére

2011. április 5.

A Roma Oktatási Alap (angol rövidítés szerint: REF) Ösztöndíjprogramok a soron következő, tizenkettedik tanévre is meghirdeti a Roma Memorial - Felsőoktatási Ösztöndíj Programját (angol rövidítés szerint: RMUSP) roma főiskolai/egyetemi hallgatók részére, akik alap, mester illetve PhD szintű képzésben vesznek részt a 2011-2012-es tanévben. A felhívásra olyan fiatalok is jelentkezhetnek, akik a pályázat benyújtásának idején még nem nyertek felvételt, de a 2011-2012-es tanévben tervezik tanulmányaik megkezdését Magyarország valamelyik államilag akkreditált főiskoláján/egyetemén.

A REF Ösztöndíjprogramjai, a Nyílt Társadalom Alapítványok hálózata és az Emlékezés, Felelősség és Jövő Alapítvány támogatásával, 16 kelet-közép- és dél-európai ország roma származású felsőoktatásban tanuló diákjainak nyújtanak ösztöndíj lehetőségeket (melyekről további információ a REF honlapján ’Scholarships’ menüpont alatt található: http://www.romaeducationfund.hu/how-apply-scholarship-hungarian).

Az RMUSP pályázatok benyújtásának határideje: 2011. április 30.