Ifjú innovátorok elismerése

2020. június 30.

Több millió forinttal jutalmazták a 20 év alatti tudósjelöltek kreatív, újszerű ötleteit a 29. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyen.

„A minél korábban kibontakozó tudományos érdeklődés jelentősen megkönnyíti a pályaválasztás előtt álló fiatalok döntését. Azt tapasztaltuk, hogy a megmérettetésre jelentkezők közül többen elköteleződtek a műszaki-mérnöki, vagy az akadémiai karrier iránt, másrészt jelezték: nyitottak a képességfejlesztésre, amely alkalmassá teszi őket a jövő kihívásainak való megfelelésre. Mindehhez a Műegyetem kiváló alapot és támogató környezetet biztosít, ha úgy döntenek, intézményünkben tanulnának tovább” – osztotta meg a bme.hu-val az új koronavírus-járvány miatt idén rendhagyó módon virtuálisan megtartott döntő szakmai zsűrijének elnöke, Jakab László, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) korábbi dékánja, az Elektronikai Technológia Tanszék egyetemi tanára.