Tanulmányi versenyek a VIK-en

2020. május 4.

A VIK a koronavírus miatti veszélyhelyzetben is megszervezi az alábbi tanulmányi versenyeket:

• Fizika 2
  • Infokommunikáció
  • König Dénes diszkrét matematika
  • Matematika
  • Rendszermodellezés
  • Schnell László méréstechnika és jelfeldolgozás

Mivel azonban az egyetemre a tanév végéig biztosan nem szabad bejönni, a versenyeket is a távolléti oktatásban megszokott eszközökkel tudjuk lebonyolítani. A versenyekről a VIK HK versenysite-ján olvasható részletes leírás:

Általában véve a kiadott feladatok megoldását nem néhány óra, hanem néhány nap, esetleg egy hét elteltével kell egy megadott helyre feltölteni. Ez előnyös is lehet, mert nincs ütközés a  versenyek között.

A távolléti oktatásban a lebonyolítás időrendje is változik: egyes versenyek feladatait még a szorgalmi időszakban (a május 4-ével kezdődő héten) tesszük közzé, de vannak olyanok, amelyekre csak a pótlási héten kerül sor. A pontos időpontok a HK versenysite-ján olvashatók.

A verseny után a dolgozatok megtekintését a versenyszervező oktatóknál lehet kezdeményezni.

A díjak átadására az összes verseny lebonyolítása után, a vizsgaidőszakban kerül sor. Ennek pontos időpontját és módját később közöljük.

Jó versenyzést kívánunk!