Új mesterszakunkkal a jövő űrkutatóit képezzük

2020. március 4.

6. alkalommal rendezték meg a Műegyetemen a H-SPACE nemzetközi űrkutatási konferenciát.

„Hosszú távú haszonnal járnak majd az egyetemi kisműholdas programok, az ehhez is kapcsolódó, BME-n induló képzés pedig a jövő versenyképességének a záloga lesz” – hangsúlyozta a rendezvény megnyitóján Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos, utalva az intézmény által kezdeményezett hazai űrmérnök szak létrehozására, amelynek engedélyeztetési folyamata tavaly év végén kezdődött. Ezután felvázolva a 2018 végén történt kinevezése óta lezajlott, a területét érintő eseményeket rámutatott: a posztjának megteremtése révén a Külgazdasági és Külügyminisztérium hatékonyabb hazai és nemzetközi érdekképviseletet vívott ki az űrkutatás hazai képviselői számára. Hozzátette: az Európai Űrügynökség idei költségvetése, ezzel párhuzamosan Magyarország hozzájárulása is számottevően emelkedett, így a hazai tudományos aktivitás egyaránt nőtt, emellett számos bilaterális egyezmény született európai és a kontinensen kívüli országokkal. Végül a jövő feladatairól beszélt, kiemelten fontosnak tartva az Oroszországgal közös űrhajósképzés bevezetését.

Teljes cikk