Mesterképzésben is első!

2020. január 25.

Kihirdették a 2020-as februári keresztféléves felvételi ponthatárait.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a keresztféléves felvételire csak mesterképzéseket hirdetett meg. A 2020 februárjában induló mesterképzésekre országosan 3602 főt vettek fel a felsőoktatási intézmények, ebből a legtöbb hallgatót, 1025 főt a BME - tudósít a bme.hu

Országos összehasonlításban ez kiemelkedő adat, hiszen az összes felvett 28%-a a BME-re jutott be. Túlnyomó részük, 1010 fő állami ösztöndíjas, teljes idejű nappali képzésben kezdi meg tanulmányait. Jelentős siker az is, hogy BME-n alapképzésben végzettek többsége mesterképzésben folytatja tanulmányait.

A VIK hallgatóinak száma 8%-kal nőtt az elmúlt évhez képest, 424 fő kezdheti meg tanulmányait, ez a BME új hallgatóinak 41%-a. Műszaki területen országosan 1300 fő nyert felvételt mesterképzésre.

Teljes cikk