Állami kitüntetésben részesült a VIK MIT oktatója

2019. október 16.

Életükről, legfontosabb kutatásaikról és a hallgatóknak szóló üzeneteikről is beszéltek nekünk a Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozata kitüntetésben nemrég részesült BME-s szakemberek.

„E kitüntetésre való felterjesztés egy olyan egyértelmű elismerés volt a tanszéki, a kari, illetve az egyetemi vezetéstől és munkatársaktól, amire nagyon büszke vagyok. Bízom benne, hogy a díj odaítélése a mérnöki és az oktatói munka általános megbecsülésének emelkedését is tükrözi” – osztotta meg a bme.hu-val a magas rangú állami díj átvétele után Majzik István, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszékének egyetemi docense. Az elismert oktató-kutatót a szoftververifikációval és -validációval, továbbá a biztonságkritikus rendszerekkel kapcsolatos kutatási eredményeiért, valamint az informatikai felsőoktatás területén végzett több évtizedes oktatói és képzésfejlesztési munkájáért jutalmazták. „A hivatalos elismerés ugyan személyes szakmai eredményekről szól, de ezeket nem érhettem volna el egyedül, csak a tanszék és a kutatócsoport támogatásával. Nagyon sok kiváló oktatóval, doktorandusszal, hallgatóval volt alkalmam együtt dolgozni már a pályám kezdete óta” – fűzte hozzá a szakember.

Teljes cikk