Ülésezett az 5G Koalíció

2019. június 18.

Konferenciát tartott június 18-án az 5G Koalíció, tudósít az index.hu.

Jövőre már elérhető lesz az 5G az ipari létesítményekben, viszont a nagyvárosok és a főbb közlekedési útvonalak lefedettsége csak 2025-re várható - mondta Palkovics a konferencián. A 26GHZ frekvenciatartományban (a milliméteres hullámhosszon) csak 2020 után lesznek elérhetőek azok a rendkívül gyors válaszidejű és nagy kapacitású megoldások, amelyek az 5G legfőbb előnyét jelentik.

Mint Palkovics László kifejtette, fontos része az 5G stratégiának, hogy az egyetemeknek és az iparvállalatoknak is fenntartanak dedikált frekvenciákat.

A két éve megalakult 5G Koalíciónak ma már 155 szakember a tagja.

A kormányzatot Palkovics László miniszter, a távközlést Budai J Gergő, a Vodafone vezérigazgató-helyettese, az eszközgyártókat Jakab Roland, az Ericsson regionális igazgatója, a tudományos területet Jakab László, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) dékánja, a szakmai szervezeteket Kövesi Gabriella, a Hírközlési Érdekegyeztető Tanács (HÉT) elnöke, a kamarákat pedig Parragh László a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke képviseli.