A bme.hu interjúja Rencz Márta professzor asszonnyal

2019. május 31.

Az elektronikai ipar egyik legjelentősebb termikus konferenciájának elismerését első, egyedüli nőként és európai szakemberként nyerte el a VIK professzor asszonya.

„Nem számítottam a díjra és őszintén meglepődtem, hogy a kutatótársaim engem találnak méltónak erre a kitüntetésre, amelyet korábban neves amerikai egyetemek és vállalatok dollármilliókat fialó fejlesztéseit kidolgozó szakemberei kapták meg, például olyan, a mikroelektronikában rendkívüli eredményeket elérő kollégák, akik az IBM-nél a nagy szerverek hűtésére alkalmas eljárást és az ehhez szükséges berendezést feltalálták. Megtisztelő, hogy ilyen nemzetközi szaktekintélyek mellett tartanak számon és a tanszéki kollégákkal közösen elért tudományos eredményeket” – vallotta Rencz Márta, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) Elektronikus Eszközök Tanszéke (EET) egyetemi tanára, a tanszék korábbi vezetője, miután a közelmúltban átvette a San Jose-i SEMI-THERM termikus konferencia négy éve alapított „Thermal Hall of Fame Lifetime Achievement Award” életműdíját. Az elektronikus berendezések melegedésének vizsgálatával és hűtési módjaival foglalkozó nagyszabású eseményen a műegyetemi oktató-kutatónő egy önálló plenáris előadás keretében mutatkozott be a közönség előtt, ahol többek között a tanszéken zajló aktuális mikroelektronikai kutatásokról is beszélt.