VIK MIT siker a CELSA programban

2018. február 6.

Leuveni Katolikus Egyetem kezdeményezésére 2016. májusában Prágában, a IV. Károly születésének 700. évfordulója tiszteletére szervezett programsorozaton alakult meg a CELSA(Central Europe Leuven Strategic Alliance – Közép-Európai Leuveni Stratégiai Együttműködés), amely a partneregyetemek közös kutatásokban való együttműködését támogatja. A stratégiai megállapodást aláírta a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Semmelweis Egyetem, a Ljubljanai Egyetem, a Károly Egyetem, a Cseh Műszaki Egyetem és a Leuveni Katolikus Egyetem, később 2017-ben pedig új tagként a Tartui Egyetem. Az egyezményhez csatlakozó felsőoktatási intézmények vállalták a közös munkát a kutatás, az oktatás és a közösség szolgálata területén: együtt vesznek részt oktatási, kutatási és csereprogramokban, emellett igyekeznek felderíteni további lehetséges együttműködési formákat is.

A CELSA-támogatás egyik győztese Antal Péter, a Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék (VIK) docensének kutatócsoportja. A pályázat címe: Hiduction: Privacy Preserving data sharing, analysis and decision support in persionalized medicine.

teljes cikk