VIK hallgatók a déli féltekén

2018. február 6.

A PANTHER-projekt több BME-s résztvevője nemrég tért haza külföldi kutatói ösztöndíjáról. Élménybeszámolóik, és a program műegyetemi koordinátora szerint is hasznos egy ilyen tanulmányút- tudósít a bme.hu.

„A világ legjobb egyetemein, prominens szakmai tekintélyek mellett és kutatócsoportjaikban tanulhatnak a programra sikeresen pályázó fiatal műegyetemi szakembereink. Ösztöndíjasként bekapcsolódtak a nemzetközi tudományos vérkeringésbe, és kísérleteiket olyan egyedülálló eszközpark segítségével végezhették el, amelyekre Magyarországon kevesebb lehetőségük adódott volna. Megismertek egy új, az európaitól számos aspektusában eltérő felsőoktatási struktúrát és társadalmi kultúrát, amelynek tapasztalatait későbbi életpályájuk során is felhasználhatják” – összegezte a végéhez közeledő PANTHER-program (Pacific Atlantic Network for Technical Higher Education and Research) hasznát a Gépészmérnöki Kar Mechatronika, Optika és Gépészeti Informatika Tanszék egyetemi tanára, a projekt egyik intézményi koordinátora. Kiss Ritát azután kérdeztük, hogy három műegyetemi doktorandusz, Berke DávidPéter GáborSzemenyei Márton is visszaérkezett a közelmúltban a Föld másik feléről.