Neumann-díjban részesült a VIK oktatója

2017. november 30.

2017. november 28-án, a tizenegyedik Digitális Esélyegyenlőség konferencián (MI mit tud?), ünnepélyes keretek között került sor a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) 2017. évi díjainak átadására.

Neumann-díjban részesült a VIK IIT c. egyetemi tanára, Kondorosi Károly. Gratulálunk!

A Társaság névadójának emlékét hordozó éremmel 1976 óta évente egyszer azok tevékenységét ismeri el a Társaság, akik a számítástechnikai kultúra kialakításában, a társadalom informatizálásában értek el jelentős eredményeket.

2017-ben Neumann-díjasunk: Dr. Kondorosi Károly.

Dr. Kondorosi Károly a mérnök informatikus képzés kialakításában, az oktatás minőségbiztosításában és folyamatos tartalmi, illetve módszertani korszerűsítésében történő közreműködéséért, több mint 45 éves iskolateremtő, kiemelkedő színvonalú, példamutató oktatói munkájáért, informatikus generációk kineveléséért részesül az elismerésben.

Dr. Kondorosi Károly 1969-ben szerzett villamosmérnöki oklevelet a BME Villamosmérnöki Karán, 1969-től 2013-ig a Folyamatszabályozási Tanszék, majd a jogutód Irányítástechnika és Informatika Tanszék munkatársa. Egyetemi doktori értekezését 1979-ben védte meg, PhD fokozatot 1997-ben szerzett. 1988-tól 2011-ig vezette a tanszék Szoftver csoportját, 2007-től 2011-ig tanszékvezető helyettes. 2008-tól a mérnök informatikus szakbizottság elnöke.
Az egyik első összetett hazai számítógépes irányítástechnikai rendszer (Testvériség gázvezeték) szoftverének vezető fejlesztője 1973-78 között, az 1980-as moszkvai olimpia mátrixtábla-vezérlő rendszerének szoftverfejlesztője. Miniszteri biztosként irányította az egységes személyi okmányrendszer és a Belügyminisztérium informatikai stratégiája kidolgozását 1996-97-ben.

Az Információtechnológiai Innovációs és Tudásközpont igazgatóhelyetteseként, a NESSI Hungary egyik alapítójaként, számos nemzetközi és hazai kutatás és konferencia vezetőjeként az informatikai tudományok neves képviselője.

Teljes cikk