BME, NASA, ESA - beszámoló a Simonyi konferenciáról

2017. április 25.

A NASA asztrofizikusa volt a BME Űrfórum, majd a Simonyi Károly Szakkollégium által rendezett Konferencia vendége.

„Az asztrofizikusok számára a három legfontosabb kérdés: egyedül vagyunk-e a világegyetemben, hogyan jutottunk el idáig, és hogyan működik az univerzum?” – fogalmazta meg tudományágának alapkérdéseit Kartik Sheth, a NASA asztrofizikusa azon a BME Űrfóruma által szervezett kötetlen találkozón, amelyen Jakab László Villamosmérnöki és Informatikai Kar dékánja köszöntötte, beszélgetőtársa Kovács Kálmán, a VIK Egyesült Innovációs és Tudásközpont igazgatója, a BME Űrfórum vezetője volt. A Simonyi Szakkollégium meghívására Budapestre látogató NASA szakembernek sűrű programja volt a Műegyetemen: űrkutatással foglalkozó kari műhelyeket látogatott meg az Űrfórum szervezésében, majd jelenleg végzett kutatásairól tartott előadást a Simonyi Napok keretében.

További részletek a bme.hu oldalon

NASA előadás