Duális villamosmérnök MSc képzés

2017. március 20.

A BME VIK 2017. februártól kezdve hirdeti meg duális képzéseit MSc szakjain. Indulásként a VIK a villamosmérnöki MSc szak fő- és mellék-specializációi meghatározott választékára akkreditáltatott duális képzéseket olyan ipari partnerekkel, amelyekkel az egyetem hosszú évek óta tart fenn sikeres ipari kapcsolatot. Az akkreditáltatott duális képzések megvalósítását az egyes ipari partnerek kezdeményezték.

Ezt a tudást igényli a munkaerőpiac

A duális képzés lényege, hogy a képzésben résztvevő hallgatók az elméletet az egyetem falai között, a gyakorlati tudást pedig az ipari partner szakembereitől sajátítják el. Így a mérnöki pályára készülő hallgatók még az egyetemi évek alatt friss, a jelen munkaerőpiaca elvárásainak megfelelő gyakorlati tudásra is szert tesznek, és könnyebben is alkalmazkodnak a munkahelyi környezethez, elvárásokhoz.

AKTUÁLiS Indulás

Vállalat

Siemens Zrt.

Intelligens erőművi folyamatirányítás