H-SPACE konferencia 2017

2017. február 14.

Teljes jogú tagként az európai űrkutatók közösségében - ezzel a címmel közöl beszámolót a bme.hu a 3. alkalommal megrendezésre került H-SPACE konferenciáról.

„Egyetemünk nagyon büszke arra, hogy – a Magyar Asztronautikai Társasággal közösen – harmadik alkalommal rendezheti meg ezt a rangos seregszemlét” – hangsúlyozta köszöntőjében Józsa János rektor a H-SPACE-2017 konferencia megnyitóján. Emlékeztetett arra, hogy a modern űrkutatás megteremtésében olyan tudósóriások vettek részt, mint Kármán Tódor, a Jet Propulsion Laboratory megalapítója, Pavlics Ferenc, a holdautó egyik konstruktőre, Bejczy Antal, a marsjáró megalkotóinak egyike vagy Bay Zoltán, akinek holdradar-kísérletét úttörő jelentőségűként tartják számon a rádiócsillagászok. Az elmúlt negyven évben a Műegyetem számos sikeres űrprojektben – főként műholdprogramokban– működött közre, amelyben kulcsszerepet vállalt a hatvanas évektől aktívan tevékenykedő BME Űrkutató Csoport.

Teljes cikk