Múzeumok éjszakája a Mûegyetemen 2010. június 19. 18.00

2010. június 17.

2010. június 19-én 18:00 órától hajnali 2:00 óráig idén is szeretettel várja Önt a Műegyetem könyvtára, a BME OMIKK.

A BME OMIKK minden évben részt vesz a Múzeumok Éjszakája programsorozaton.
Idén külön apropót�szolgáltat az eseménynek, hogy 2010�májusában�volt 100 éve, hogy Ferenc József ellátogatott a Műegyetemre és részt vett az akkor elkészült épületek (K, Kö, MM, MT stb.) ünnepélyes zárókő-letételén. Programjainkkal éppen ezért ennek a jeles látogatásnak a hangulatát kívánjuk felidézni.
A látogatók megtekinthetik az építkezés és az ünnepi esemény eredeti dokumentumaiból rendezett kiállítást, fiatal Habsburg-kutatók érdekes előadásán vehetnek részt, valamint kávéházi beszélgetés formájában hallhatnak az ezredforduló egyik találmányáról, a transzformátorról.
Éjfél után az aula táncparketté alakul és vendégeink profi táncosoktól sajátíthatják el a kornak megfelelő keringő, tangó, és kívánság szerint más táncok alaplépéseit.

.

.