Tanévnyitó ünnepség 2015

2015. szeptember 2.

Áder János köztársasági elnök előadásával, Tarlós István főpolgármester, Aszódi Attila kormánybiztos, Palkovics László és Simicskó István államtitkárok és országgyűlési képviselők jelenlétében nyílt meg a BME 234. tanéve 2015. szeptember 1-én.

„A Műegyetem a hazai műszaki képzés zászlóshajója, olyan stratégiai felsőoktatási intézmény, amely nélkül elképzelhetetlen a magyar gazdaság fejlődése” – e gondolatokkal mutatta be a frissen felvetteknek a BME-t az Egyetem rektora., Józsa János akadémikus.

A tanévnyitó ünnepségről szóló összefoglaló ITT olvasható. (bme.hu)

A rektor bejelentése alapján a BME intézményi szinten csatlakozott az Élő bolygónk kezdeményezéshez, melynek célja egy milliárd aláírás összegyűjtésével a világ döntéshozóinak figyelmét felhívni a környezetszennyezés következményeire.