VIK siker a Hajós versenyen

2015. április 28.

Az idén a Szent István Egyetem Gépészmérnöki Kara rendezte meg a Hajós György Országos Matematikaversenyt. A versenyre 2015. április 2-3. között Gödöllőn került sor. A megmérettetésre száznál is több hallgató nevezett az ország számos felsőoktatási intézményének 30 karáról.

A műszaki és gazdasági képzésben résztvevő, BSc-s, BA-s hallgatók számára meghirdetett versenyen 5 feladatot kell 180 perc alatt megoldani. Miden hibátlanul megoldott feladatért 20 pont jár. Az egyéni verseny mellett ez egy csapatverseny is, ahol a karonként legfeljebb négyfős csapat legjobb három hallgatója által megszerzett pontok összegéből adódik a csapatversenyen elért helyezés. A győztes csapat intézménye egy évig őrizheti a verseny vándorserlegét.

Az idén a Műegyetemet a GPK, a VBK és a VIK csapata képviselte a rangos, immár majd’ négy évtizedes versenyen. Mindhárom csapat igen előkelő helyezést ért el, és az egyéni küzdelemben is szépen szerepeltek hallgatóink.

A BME hallgatói által elért eredmények:

Az 1.helyezett  VIK csapat:
Bingler Arnold, egyéni 1. helyezett
Pásztor Dániel, egyéni 7. helyezett
Láncz Gergő, egyéni 6. helyezett
Granát Roland, egyéni 23. helyezett

A 4. helyezett GPK csapat:

Zsíros Ádám, egyéni 3. helyezett

Kacz Dániel, egyéni 23. helyezett

Tóth Zsófia, egyéni 29. helyezett

Hajas Tamás, egyéni 34. helyezett

A 6. helyezett VBK csapat:

La Ba Thong, egyéni 6. helyezett

Czeczon Zsombor, egyéni 22. helyezett

Zombori Martin, egyéni 33. helyezett

Németh Bence, egyéni 60. helyezett.

A csapatversenyben a BME VIK csapata győzött, így egy évre őket illeti meg a vándorkupa. Gratulálunk!

Eredmények