Elismerések átadása

2015. január 5.

25. alkalommal adták át a Parlamentben a Novofer alapítvány által alapított Gábor Dénes -díjat.

Gábor Dénes - díjban részesült Augusztinovicz Gusztáv Fülöp, a VIK Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszék egyetemi tanára a környezeti zajcsökkentési és rezgéscsillapítási eljárásokhoz kapcsolódó, a modern számítástechnika által támogatott numerikus számítási és tervezési eljárások fejlesztéséért és az alkalmazásukban elért eredményeiért , valamint egy, a Műegyetemről indult innovációért Haidegger Tamás villamosmérnök, orvosbiológiai mérnök, aki a digitális képfeldolgozáson alapuló, az orvosi kézhigiénia objektív ellenőrzésére alkalmas berendezés prototípusának megalkotása, a termék kifejlesztése és a Hand-in-Scan szabadalomra alapozott start-up vállalkozás létrehozásában való közreműködéséért, valamint az eszköz nemzetközi szintű elterjesztéséért, sebészrobotikai eredményeiért kapott elismerést.

Gratulálunk!

Bővebben