Nemzetközi elismerések az EET vezetõ oktatóinak

2013. március 27.

Kerecsenné Dr. Rencz Mártának, a BME Elektronikus Eszközök Tanszéke tanszékvezető egyetemi tanárának a Tallinni Műszaki Egyetem Szenátusa 2013. március 19-én�díszdoktori címet adományozott. A Szenátus közleménye Dr. Rencz Mártát az elektronikus eszközök termikus problémáinak egyik legismertebb európai kutatójának nevezi. Dr. Rencz Márta 1985 óta áll szoros kutatói kapcsolatban a Tallinni Műszaki Egyetemmel.

Dr. Poppe András, a BME Elektronikus Eszközök Tanszéke docense, tanszékvezető-helyettes The Harvey Rosten Award For Excellence in the Physical Design of Electronics�díjat kapott�az Egyesült Államokban. A Harvey Rosten nívódíjat elektronikai berendezések termikus analízise, valamint elektronikai alkatrészek és tokok termikus modellezése területén elért innováció és a kiválóság ösztönzésére hozták létre.