Kemény János-díj a VIK oktatójának

2012. november 21.

Kemény János-díj

Kemény János-díj a 35 éven aluli fiataloknak adományozható szakmai alkotó- és publikációs tevékenységük alapján. Kemény János a Darthmounth College (USA) professzoraként a BASIC nyelv egyik kifejlesztője és az időosztásos rend-szerek egyik úttörője volt.
Dr. Lengyel László, a műszaki informatika tudományág doktora, a BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének egyetemi docense�
Diplomáját 2003-ban a Budapesti Műszaki Egyetem, Villamosmérnöki Kar, Mű-szaki Informatika Szakán szerezte, majd 2003-2006. között az Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karán PhD képzésben vett részt.
Szakterületei az informatikus-oktatásban: programozás, informatikai technológiák, szoftvertechnikák, modellvezérelt paradigmák. Laboratóriumi, diploma- és PhD témák vezetője, és számos publikáció is fűződik a nevéhez. 1998-ban Alma Mater-díjjal tüntették ki. 2005-ben Távközlési és Telematikai Felsőoktatásért Kuratóriuma-díjban részesült. 2006-2010. között Bolyai János kutatási ösztöndíjas, 2008-ban pedig elnyerte a Siemens Excellence kitüntetést.