BME és SE tananyagfejlesztési együttmûködés

2012. szeptember 26.

A projekt kidolgozásában kiterjedt nemzetközi szakmai együttműködői kör mellett egy nagy sikerű amerikai felsőoktatási projekt, a Genomic Consortium for Active Teaching (GCAT) tapasztalataira építünk, amely a projekt hivatalos támogatója is. A biotechnológiai-bioinformatikai "virtuális labor" tervünk a szűkös egyetemi erőforrások ellenére is lehetővé teszi a GCAT program céljainak itthoni adaptációját, elősegítve a jelenleg még mindig igen költséges nagy áteresztőképességű molekuláris biológiai módszerek aktív tanulását. A projekt valós ipari igényekhez való igazodását és a korszerű technológiák megjelenését biztosítja, hogy a projekt szakmai támogatói között vannak a világ legnagyobb gyógyszer-ipari és élettudományi kutatási eszközöket fejlesztő cégei.

A projekt kiemelkedő akadémia hátterét a Semmelweis Egyetem és Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem közös kutatásokon alapuló interdiszciplináris együttműködése biztosítja. A korszerű oktatás-módszertani aspektusok megjelenését rangos szakmai szervezetek, a tananyag fejlesztések magas színvonalú végeredményét a konzorcium tagjaként a Typotex Elektronikus Kiadó garantálja.

A projekt futamideje 2 év (2012.01.01-2013.12.31), összköltségvetése 154.505.933 Ft.