A tudományos munkában a rejtvényfejtés szépségét tapasztalhatjuk meg

2019. december 17.

A hálózatkutatás terén elért teljesítményéért jutalmazták a VIK kutatóját.

„Bár az MTA Műszaki Tudományok Osztálya terjesztett fel a díjra, mint az egyik legnagyobb közbizalommal rendelkező intézmény, de úgy vélem, az elismerés a Műegyetemnek is szól, mert sok kollégámmal veszünk részt az akadémia Távközlési Tudományos Bizottságának munkájában” – emelte ki a bme.hu kérdésére Bíró József, az MTA doktora, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) Távközlési és Médiainformatikai Tanszékének egyetemi tanára, aki a korszerű kommunikációs és közösségi hálózatok elemzési módszertanát és működésének jobb megismerését elősegítő teljesítőképesség-elemzés terén végzett munkájáért a közelmúltban a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetést vette át.

„A kutatómunkámban a problémamegoldás mindig központi szerepet játszott: körül kell járni, meg kell vizsgálni jelenségeket. A mérnöki alapkutatások külön szépsége, ha a problémafelvetés mögött mérnöki motivációk vannak, tehát kézzelfogható célokat látunk. Minden ilyen kérdésben a rejtvényfejtés szépségét lehet megtapasztalni” – összegezte a szakember.

Teljes cikk