Kettős PhD képzés indulhat a VIK-en a Drezdai Műszaki Egyetemmel

2019. november 29.

Kettős PhD képzés indulhat a Drezdai Műszaki Egyetemmel

Bár egyelőre a Villamosmérnöki és Informatikai Karunk két doktori iskolája érdekelt a szakmai összeköttetések új alapokra helyezésében, mi nyitottak vagyunk minden egyéb területen a további együttműködésre: intézményünk a német egyetemekkel hagyományosan jó kapcsolatot ápol” – hangsúlyozta köszöntésében Józsa János rektor a Műegyetem és a Drezdai Műszaki Egyetem (Technische Universität Dresden, TUD) közötti együttműködési megállapodás előszerződésének aláírási ceremóniáján, amelyen a duális doktori képzés megszervezéséről egyezett meg a két felsőoktatási intézmény.

Hans Müller Steinhagen, a Drezdai Műszaki Egyetem rektora, a német küldöttség vezetője köszöntőbeszédében azt emelte ki, hogy a TUD kiválósága jórészt sokoldalúságának, nyitottságának, valamint szervezeti önállóságának köszönhető, mindez elősegíti szakmai kapcsolatai bővítését. „Nagy örömünkre szolgál a Műegyetemmel való együttműködés” – fogalmazott a professzor, akinek intézménye a megközelítően 32.000 hallgatójával és csaknem 5.000 dolgozójával Szászország legnagyobb egyetemi komplexuma, egyúttal Németország legnagyobb műegyeteme, több mint 120 – nemcsak műszaki jellegű – szakirányával a legszélesebb tantárgyspektrumot nyújtva.

Teljes cikk