Távközlési tudományos trendek az 5G tükrében

2019. november 28.

Műegyetemi és vállalati szakemberek részvételével tartott tudományünnepi fórumon a távközlés tudományos trendjeit vizsgálták az 5G lehetőségeinek tükrében az MTA-n.

„A távközlés területén a leginkább fejlődő és az értékteremtés lehetőségét magában foglaló legizgalmasabb téma napjainkban az 5G mobilkommunikáció fejlesztése, ezért jól illeszkedik az idei tudományünnep programjába” – válaszolta a bme.hu kérdésére Cinkler Tibor, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) Távközlési és Médiainformatikai Tanszék egyetemi tanára, az MTA Távközlési Tudományos Bizottságának (MTA TTB) elnöke a nemrég lezajlott „Távközlési tudományos trendek az 5G tükrében” című tudományos ülés egyik szervezője és levezető elnöke. Hozzátette: az akadémia támogatásával tartott esemény előadói közé meghívtak iparági szereplőket, valamint a VIK szakembereit. Szolgáltatók, gyártók képviselői is részt vettek a programon: „örömünkre szolgál, hogy nemcsak üzletstratégiai, hanem tudományos eredmények is elhangzottak” – jegyezte meg a professzor.

teljes cikk