Nokia Bell Labs felhívás

2019. február 18.

A Nokia Bell Labs küldetésének tekinti, hogy támogassa a magasan képzett, világszínvonalú szaktudással rendelkező szakemberek egyetemi képzését. Ennek elősegítésére pályázatot hirdet a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar IMSc programjában részt vevő azon hallgatók részére, akik érdeklődési/kutatási területe, önálló laboratórium keretében végzett tevékenysége egybeesik az alábbi területekkel:

• Infokommunikációs hálózatok
  • Felhőszámítás, virtualizáció
  • Gépi tanulás/Mesterséges Intelligencia
  • Analitika, adattudomány

Az ösztöndíjat elnyert pályázók választott területükön való szakmai fejlődését a Nokia Bell Labs  személyi mentorokkal segíti: konzultációs lehetőség a Nokia Bell Labs releváns szakembereivel, vezető kutatóival, technológiai ismeretek megszerzése, laboratóriumi infrastruktúra használata, stb.

A pályázaton elnyerhető ösztöndíj összege 110.000 Ft / hónap, időtartama maximum két év (félévenkénti felülbírálással, lásd lentebb). Az ösztöndíjat 1 fő nyerheti el.

Pályázati feltételek:

Pályázatot nyújthat be a BME VIK villamosmérnöki és mérnökinformatikus IMSc programjában

legalább 7 szemesztert/210 kreditet teljesítő hallgató

A pályázathoz csatolni szükséges (angol nyelven)

szakmai életrajz

motivációs levél, ami tartalmazza az érdeklődési terület kapcsolódását a kiíró által meghatározott tématerületekhez (max.2 oldal)